Vilniaus parapijos jaunimas fotografuoja bažnyčias

Šiemet gruodžio 1 d., šeštadienį, nedidelė, bet šauni Vilniaus ev. liuteronų parapijos jaunuolių grupelė buvo išvykusi į gražią kelionę, kurios tikslas – nufotografuoti ir pateikti kitiems parapijiečiams, o ir platesnei visuomenei, Lietuvos ev. liuteronų bažnyčių pastatų ir kapinaičių vaizdus, žvelgiant jaunimo akimis. Ši išvyka – pirmoji iš per dvejus ar trejus metus planuojamų devynių, kurių metu tikimės aplankyti visas 54 parapijas. Nuotraukas bus galima peržiūrėti internete. Projekto pabaigoje svajojame išleisti fotoalbumą.

 Šį kartą aplankėme tris miestus: Biržus, Panevėžį ir Kėdainius. Į Biržus atvykome apie 11 val., čia jaukiai šiltoje bažnytėlėje mūsų jau laukė su karšta arbata ir sumuštiniais miela Kristina Matuzienė. Ji mus tiesiog pakerėjo savo draugiškumu ir širdies šiluma. Jaunimas susidomėjęs klausėsi jos pasakojimų ne tik apie Biržų ev. liuteronų bažnyčios pastatų, bet ir apie parapijos istoriją, apie Kalvanų šeimą. Turėjome galimybę prisiliesti prie senovinių gotišku šriftu rašytų latviškų leidinių ir juos pavartyti. Pagiedoję bažnytėlėje kelias giesmes, p. Kristinos lydimi, nuvykome į ev. liuteronų kapinaites, žvilgtelėjome į ev. reformatų bažnyčią, Biržų pilį, dabartinį Janonio skverelį, kuriame anksčiau stovėjo įžymioji Biržų ev. liuteronų bažnyčia, nugriauta sovietmečiu. Apie pirmą valandą atsisveikinę su miela p. Kristina, išvykome į Panevėžį.

 Panevėžio ev. liuteronų bažnyčioje mūsų laukė parapijos pirmininkas Bronius Motiejūnas. Jis maloniai aprodė mums bažnytėlę, istorines nuotraukas, papasakojo apie parapijos gyvenimą, istoriją, bažnyčios rėmėjus, remontuojant bažnyčią pagelbėjusius lėšomis. Po to p. Bronius palydėjo mus į ev. liuteronų kapinaites, kuriose apžiūrėjome senovinius metalinius liuteroniškus antkapių kryžius, mažą nuostabią koplytėlę, kurioje atsikūrusi parapija meldėsi, kol bažnyčia buvo remontuojama.

 Į Kėdainius vėlavome pusvalandį nuo sutarto laiko. Šaltoje ev. liuteronų bažnytėlėje visą tą laiką mūsų kantriai laukė parapijos pirmininkas Ričardas Švilpa. Jam leidus, jaunimas apžiūrėjo ne tik pagrindinę bažnyčios salę, bet užlipo ir į balkoną, ir į varpinę. Ši maža mūrinė bažnytėlė jaunimui padarė didžiausią įspūdį. Nors viskas priminė sustojusius restauravimo darbus, – nuo pavasario bažnyčia uždaryta remontui, – per sluoksnį statybinių dulkių labai aiškiai jutome bažnyčios retą grožį, senovėje ją stačiusių žmonių meilę ir pagarbą savo darbui, šventiems maldos namams. Nuostabiai skambėjo po jos skliautais mūsų jaunimo pagiedota giesmė.

 Labai džiugu, kad mūsų toks šaunus jaunimas. Domisi savo bažnyčios praeitimi, kuri yra neatsiejama mūsų valstybės istorijos dalis. Istorijos, kurioje šviesiausi Lietuvos žmonės su Dievo pagalba išsaugojo tikėjimą ir perdavė jį savo vaikams.

Eliza Sivec

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2012 Nr.12
 
« July 2024 »
MoTuWeThFrSaSu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31