Kviečia Vilnius

Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje pirmąjį spalio sekmadienį vyko kiek neįprastos sekmadienio pamaldos. Internetu išplatintos bei parapijos skelbimų lentose iškabintos afišos skelbė, kad spalio 5 d. 11.00 val. kviečia jaunatviškos pamaldos, kuriose ypač laukiami iš kitų ev. liuteronų parapijų į Vilnių suvažiavę studentai. Po pamaldų parapijos salėje visų susirinkusiųjų laukė pažintinė popietė.

 Sekmadienio programą planavo Vilniaus akademinio ev. liuteronų jaunimo draugija-LELB Jaunimo centro padalinys. Renginiu siekta paraginti vilniečius ir visus Vilniuje studijuojančius liuteronus aktyviau įsijungti ne tik į Draugijos veiklą, bet ir į Vilniaus ev. liuteronų parapijos gyvenimą. Labai svarbu, kad įsilieti į didmiesčių parapijas studijuoti išvykusius savo parapijiečius paragintų jų kunigai, tarybų nariai bei kiti tikintieji, šitoks koordinuotas parapijiečių judėjimas neabejotinai sustiprintų parapijų ryšius ir visą mūsų bažnyčią. Ragindami į veiklą įsitraukti kitus, ir patys labiau į ją įsitraukiame.

 Pamaldų pradžioje kiekvienam jų dalyviui buvo įteikta po kaštoną – vėliau, per ramybės palinkėjimą, jais bus keičiamasi su suolo kaimynais, taip simboliškai perteikiant dvasinę bendrystę. Vyskupo Mindaugo Sabučio vadovaujamoje pamaldų liturgijoje Šventojo Rašto skaitinius ir maldas skaitė jaunimas. Bendruomenės giesmes vedė ir jas papildė ansamblis „Adoremus“ (vad. Renata Moraitė), vargonų skambesį akustinės gitaros akordais paįvairino VU filologijos fakulteto doktorantas Evaldas Švageris. Liuteroniškasis jaunimas gausiai susirinko ne tik iš Vilniaus – atvyko ir kauniečių, dalyvavo LELB Jaunimo centro valdybos pirmininkė Rūta Šulskienė iš Kretingos.

 Po pamaldų visi jų dalyviai buvo pakviesti į parapijos salę pabendrauti ir pasivaišinti jaunimo keptais pyragais. Pasistiprinus surengtas trumpas jaunimo seminaras, kurio metu susipažinta su naujokais, pristatyta draugijos veikla, aptarti artimiausi planai. Vėliau pokalbiai pratęsti užkandinėje. Išties svarbu suvokti, kad tai, ką veikiame, yra prasminga ne vien sau ar bičiulių grupelei, o tarnauja visos bendruomenės labui.

                                                                                                            

  Kęstutis Pulokas

Nuotraukos autoriaus

 „Lietuvos evangelikų kelias“, 2014 Nr.10-11Jaunimo pamaldos 4.JPG Jaunimo pamaldos 2.JPG Jaunimo pamaldos 1.JPG Jaunimo pamaldos 3.JPG Jaunimo pamaldos 5.JPG Jaunimo pamaldos 7.JPG Jaunimo pamaldos.JPG Jaunimo pamaldos 6.JPG
 
« December 2023 »
MoTuWeThFrSaSu
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31