Aplankė Gustavo Adolfo draugijos prezidentas

 Lietuvoje liepos mėnesį viešėjo labdaringos evangeliškos organizacijos Gustav-Adolf-Werk prezidentas kun. dr. Wilhelm Hüffmeier, kartu su keletu kitų šios organizacijos atstovų dvi savaites lankęs partnerius Lietuvoje ir Latvijoje. Ši Vokietijos organizacija nuo 1832 m. rūpinasi evangeliškomis mažumomis Europos ir Lotynų Amerikos valstybėse.  

 Savo vizitą svečiai iš Vokietijos pradėjo Vilniuje, kur su LELB vyskupu Mindaugu Sabučiu aptarė Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios ir jos diakoninių organizacijų būklę. Penktadienį, liepos 3 d., svečiai pasinaudojo galimybe apsilankyti Jūratės Landsbergytės (vargonai), Vytauto Oškinio (fleita), Ramutės Kalnėnaitės (violončelė) ir Diemantės Merkevičiūtės (smuikas) koncerte Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje, skirtame estų kompozitoriaus Arvo Pärto 80-mečiui.

Sekmadienio rytą svečiai dalyvavo Vilniaus tarptautinės bendruomenės pamaldose ev. liuteronų bažnyčioje, po jų išvyko į Kėdainius ir Biržus, kur susitiko su Lietuvos ev. reformatų bažnyčios vicesuperintendentu kun. Rimu Mikalausku.  

 Apie savaitę paviešėję Latvijoje, svečiai atvyko į Jurbaką, su LELB VšĮ „Liuteronų diakonija“ direktorium kun. Mindaugu Kairiu nagrinėjo tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas, aplankė Vyžių parapijoje įsikūrusį reabilitacijos centrą „Gabrielius“, susitiko su jo direktorium kun. Valdu Miliausku. Sekmadienį, liepos 12 d., GAW prezidentas kun. dr. W. Hüffmeier kartu su kun. M. Kairiu laikė pamaldas Jurbarko ev. liuteronų bažnyčioje, bendravo su parapijiečiais.                                                                            

 „Lietuvos evangelikų kelias“, 2015 Nr.7-8Kun. dr. W. Hüffmeier ir LERB vicesuperintendentas kun. R. Mikalauskas Biržuose.jpg GAW prezidentas kun. dr. W. Hüffmeier ir vysk. M. Sabutis su antologija „Dievo pėdsakais“. Sekmadienio pamaldas Jurbarko ev. liut. bažnyčioje laiko kun. M. Kairys ir kun. dr. W. Hüffmeier GAW prezidentas aplankė reabilitacijos centrą „Gabrielius“ Vyžiuose
 
« June 2024 »
MoTuWeThFrSaSu
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30