Aplankė bičiuliai iš Hioviko parapijos

 Rugsėjo trečiąjį savaitgalį Vilniuje viešėjo mūsų seni bičiuliai iš seseriškos Hioviko parapijos Norvegijoje. Šiemet minime parapijų bendrystės 25-metį.

 Sekmadienio pamaldose, rugsėjo 20 d., pamokslą sakė kun. Steinar K. Lindvig, prieš ketvirtį amžiaus tarnavęs Hioviko parapijos antruoju kunigu. Svečias prisiminė, kaip 1990 m. lapkritį su grupe Hioviko parapijiečių viešėjo mūsų parapijoje ir kartu su Jonu Kęstučiu Gocentu laikė pamaldas Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios varpinės bokšte (anuo metu tai buvo vienintelis parapijai sugrąžintas pastatas), kaip 1991-ųjų vasarą vėl viešėjo Lietuvoje su grupe savo parapijos jaunimo, kaip Hioviko parapijiečiai savo ruožtu džiaugėsi sulaukę svečių iš Vilniaus.

 Sveikinimo žodį pamaldose tarė ir daugelį metų Vilniaus ir Hioviko parapijų ryšius koordinavęs Arne Synnes, buvęs politikas ir diplomatas. Svečias prisiminė parapijų bendravimo pradžią, to meto rūpesčius bei viltis ir pasidžiaugė, kad šiais neramiais laikais tiek Norvegija, tiek Lietuva priklauso tai pačiai Europos saugumo sistemai.

 Po pamaldų bendravimas pratęstas parapijos salėje: dalytasi prisiminimais, domėtasi, kaip sekasi seniai nematytiems bendriems pažįstamiems ir bičiuliams. Vėliau svečiams surengta ekskursija po Vilniaus apylinkes.           

 Pirmieji Vilniaus ir Hioviko ev. liuteronų parapijų ryšiai užsimezgė 1990 m. pavasarį, kai Nepriklausomybės atkūrimą neseniai paskelbusioje Lietuvoje apsilankė grupė Norvegijos krikščionių demokratų partijos atstovų. Netrukus į Vilniaus ev. liuteronų parapiją susiruošė grupė netoli Oslo įsikūrusios Hioviko parapijos narių, o jau tų pačių metų Kalėdas dvidešimt Vilniaus ev. liuteronų parapijos sekmadieninės mokyklos mokinių sutiko Hioviko parapijiečių šeimose. Keletą paskesnių vasarų Vilniaus ir Hioviko parapijiečių grupelės vykdavo pasisvečiuoti vieni pas kitus. 

 Norvegai dosniai rėmė Vilniaus ev. liuteronų parapijos atsikūrimą. Aktyvių Hioviko parapijiečių inžinierių, atsigabenusių specialią techniką, pastangomis buvo pašalinta Vilniaus ev. liuteronų bažnyčios pastatą į du aukštus sovietmečiu suskaidžiusi pertvara. Restauruojamą Vilniaus bažnyčią pasiekė norvegų padovanoti suolai, kuriuose ir šiandien patogiai susėda pamaldų bei gausių mūsų bažnyčioje vykstančių renginių dalyviai. Jau dvidešimt metų – nuo 1995 02 12 – į pamaldas Vilniaus ev. liuteronų bažnyčioje kviečia seseriškos Hioviko parapijos rūpesčiu Tionsbergo varpų liejykloje Olsen Nauen Klokkestøperi nulietas varpas.

 Vilniaus ir Hioviko parapijų bendrystė neilgai trukus išaugo į Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios ir Norvegijos bažnyčios Tunsbergo vyskupijos glaudų bendradarbiavimą.

 Hioviko ev. liuteronų parapijos naujienas rasite interneto svetainėje www.hovik-menighet.no

 Mūsų parapijos spaudos archyvuose randame vieno pirmųjų tikėjimo namiškių iš Norvegijos apsilankymo aprašymą

   

Kęstučio Puloko nuotraukos

 

         Svečiai iš Hioviko.jpg Svečiai iš Hioviko.jpg Sveikinimo žodį taria Arne Synnes.jpg Sveikinimo žodį taria Arne Synnes.jpg Svečiai iš Hioviko.jpg Kun. Steinar K. Lindvig ir vysk. Mindaugas Sabutis.jpg Svečiai iš Hioviko.jpg Svečiai iš Hioviko 8
 
« May 2024 »
MoTuWeThFrSaSu
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1. 2024-05-18 11:00 Liepynės kapinių šventė 2024 Maloniai kviečiame parapijiečius į Liepynės kapinių šventės pamaldas, kurių metu prisiminsime ir melsimės už mirusiuosius, palaidotus Liepynės bei kitose kapinėse...
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31