Advento Vilniaus parapijoje fragmentai

Trečiasis Advento savaitgalis Vilniaus ev. liuteronų parapijoje buvo itin intensyvus. Gruodžio 13-15 d. į Vilnių visų LELB parapijų jaunimą kvietė Jaunimo centro seminaras. Kiekvieną savaitgalio vakarą bažnyčioje buvo numatyti koncertai. Sekmadienio pamaldose dalyvavo gausi Kretingos parapijiečių grupė.

 Jaunimo seminaro dalyviai Vilniaus parapijoje susirinko penktadienio vakarą. Po įžanginio vyskupo žodžio jaunimas skubėjo pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis ir tęsė bendravimą. Šeštadienį parapijos „Liuteronų namų“ salėje laukė keletas paskaitų ir prezentacijų. Pirmasis pabendrauti su seminaro dalyviais atvyko iš televizorių ekranų visiems pažįstamas Rimas Šapauskas. Jis papasakojo apie savo tikėjimo kelią, pasidalijo mintimis visuomenėje pastaruoju metu aktualiais klausimais. Po pietų pamąstymu dalijosi kun. Juozas Mišeikis, atvykęs iš Biržų. Tarptautinę akademinio jaunimo veiklą pristatė Agnė Gabrėnienė, Kęstutis Pulokas ir Jurgita Koženiauskaitė. Jie kvietė jaunimą drąsiau prisijungti organizuojant stovyklas ir seminarus, rengtis artėjantiems vasaros festivaliams. Vilniaus parapijos moksleivijos vykdomą bažnyčių fotografavimo projektą pristatė aktyviausi jo dalyviai Aistė Alysaitė, Vidas Butiuto ir Viltė Keturkaitė. Jie papasakojo apie aplankytas parapijas, savo žodžius iliustruodami nuotraukomis. Visi galėjo apžiūrėti parapijos salėje jų paruoštą nuotraukų parodėlę. Kad seminaro programa vyktų sklandžiai, rūpinosi LELB JC valdybos pirmininkė Rūta Šulskienė ir kun. Karolis Skausmenis.

 Sekmadienį parapijos salėje po pamaldų įvyko Vilniaus ir Kretingos parapijiečių susitikimas, prie kurio prisijungė ir dalis į namus neišskubėjusių jaunimo seminaro dalyvių. Kretingos parapijos vardu Vilniaus parapijos klebonui, vyskupui Mindaugui Sabučiui dovanas įteikė Lidija Vaškylaitė ir Vanda Penelytė. Vilniaus parapijos revizijos komisijos narys Darius Abromaitis pasidalijo įspūdžiais apie įvykius Ukrainoje, parodė nuotraukų iš protestų Kijeve. Sąjūdžio suorganizuota lietuvių grupė palaikyti Ukrainos žmonių buvo nuvykusi prieš savaitę. Pasak Dariaus, padėtis Ukrainoje iš dalies panaši į Sausio 13-osios įvykius, kai ir mes su viltimi laukėme bet kokios, netgi simbolinės pasaulio paramos, džiaugėmės užsienį pasiekiančia patikima informacija, tad šiandien negalime likti abejingi.                  

Kęstutis Pulokas

Nuotraukos autoriaus

„Lietuvos evangelikų kelias“, 2014 Nr.1-2 
« April 2024 »
MoTuWeThFrSaSu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30